Заједница тренера Рукометног савеза Србије  Телефон: +381.64.882.72.83 Email: treneri(@)treneri-rss.rs Adresa: Тошин бунар 272, 11070 Нови Београд, Srbija.

Dancima skandinavski derbi, Hrvati na iskustvo protiv Belorusije (statistika)

U drugom derbiju dana Danska je savladala Švedsku 27:25 (14:10). Obe reprezentacije su igrale po neletima. Prvo su Šveđani napravili seriju 0:3 (4-5'), koju su im vratili Danci 3:0 (7-13'), pa opet Šveđani 0:3 (13-14'). Prvi presudni deo meča se desio u periodu od 15-29. minuta kada su Danci napravili seriju 10:2. Ali se Švedi nisu predavali, prvo su do kraja poluvremena postigli dva vezana gola, a Ekberg sa još 3 vezana na početku drugog dela su potpuno vratili meč u neizvesnost. Do kraja meča su Danci ipak pokazali više stabilnosti , aMikel Hansen je uvek pogađao kada je trebalo (6 golova u navedenom periodu). Ipak se mora reći da je velika snaga Danaca bila u briljantnoj partiji Landina koji je imao čak 23 odbrane (48%) što je rekord na ovom prvenstvu.

34 DEN SWE

Hrvatska je savladala Belorusiju 31:25 (18:15). Krajnji rezultat ne odslikava situaciju sa terena, jer su Hrvati odigrali još jednu napetu utakmicu koju su prelomili na vreme. Stalna prednost od gol dva je trajala do 24. minuta kada Cindrić sa dva vezana pogotka i Štrlek dovode svoj tim na +4 (16:12). Cindrić je odigrao nestvarno poluvreme sa učinkom od 8/8. Belorusi se nisu predavali pa je Rutenka u 35. minutu golom smanjio na samo jedan gol zaostatka. Gol za gol se igrao narednih desetak minuta, kada dolazi druga serija Hrvatske ovaj put od 5:0 (48-53.) minuta, čime je meč bio pratkično rešen.

33 CRO BLR

U direktnom okršaju za 1/8 finala Rusija je pobedila Poljsku 24:20 (13:9). Značajan učinak u meču je dao iskusni Kovalev 7/7, Atman 5/7 i golman Bogdanov 11/30 (37%). Meč je rešen od 36-41. minuta kada su Atman i Kovalev doveli rusiju do prednosti od 16:10. Problem Rusije je što je Žitnjikov opet odigrao znatno ispod svog nivoa.

31 POL RUS

ZT RSS - Сва права ѕаджана. Телефон: +381.60.48044.81 Email: treneri(@)treneri-rss.rs Adresa: Тошин бунар 272, 11070 Нови Београд, Srbija.