Заједница тренера Рукометног савеза Србије  Телефон: +381.64.882.72.83 Email: treneri(@)treneri-rss.rs Adresa: Тошин бунар 272, 11070 Нови Београд, Srbija.

Kakav preokret Slovenije za prvu medalju na SP (video poslednja 2 minuta)

Hrvatska vodi protiv Slovenije, u borbi za bronzanu medalju, nakon prvog poluvremena 18:13. Tako je uspela da demantuje sve koji su mislili da neće moći da se oporave od sinoćnjeg, šokantnog, poraza od Norveške. Uspeli su da imaju kontrolu tokom čitavog poluvremena. A koliko su bili usredsređeni govori podatak da su imali 5/5 iz kontranapada kažnjavajući skoro svaku grešku Slovenije, dok sa druge strane nijedan ''lak'' pogodak nije imala Slovenija. Drugo poluvreme, a naročito poslednjih 13 minuta utakmice će se dugo prepričavati, nešto što je podsetilo na finale Lige šampiona Kilce - Vesprem. Jednostavno su Hrvati držali sve pod kontrolom, prednost je rasla iz minuta u minut da bi u 40. minutu bilo najvećih +8 (24:16). Sloveniju je tada u meču samo držao levi bek Grebenc., a onda su počeli pribegavati razigravanju pivotmena Blagtinšeka preko kojeg smanjuju na 26:21, ali Štrlek iz brzog centra ipak vraća na +6 (27:21) u 47'. A onda se zagrejao Bezjak do 50. minuta je smanjeno na 27:23, što primorava Babića da uzme tajm aut. No taj tajmaut je Vujović održao veliki motivišući govor koji je preporodio Slovence. Od 53. minuta su Hrtvati potpuno stali, jedva su se kretali po terenu, a Slovenija je kontranapadima smanjivala prednost. U 58. Cingesar izjednačuje na 29:29. Šebetić daje neku nadu 30:29, ali su ponovna dva napada Slovenaca koja je Bezjak osmislio su donela prednost 30:31. Hrvati nisu imali ideju u poslednjem napadu i bronzana medalja ide u Sloveniju, prva sa SP.

ZT RSS - Сва права ѕаджана. Телефон: +381.60.48044.81 Email: treneri(@)treneri-rss.rs Adresa: Тошин бунар 272, 11070 Нови Београд, Srbija.