Заједница тренера Рукометног савеза Србије  Телефон: +381.64.882.72.83 Email: treneri(@)treneri-rss.rs Adresa: Тошин бунар 272, 11070 Нови Београд, Srbija.

Rastko Stefanović prenosi impresije iz Francuske i najavljuje 1/4 finale SP

Rastko Stefanović prenosi impresije nakon utakmica 1/8 finala najavljujući današnje okršaje 1/4 finala:

''Jedna nova dimenzija SP je tzv. nokaut faza, gde se utakmice u grupi zaboravljaju i gde su i više nego moguća iznenađenja. Ispali su pobednik OI  - Danska i prvak Evrope Nemačka. Odnosno možemo reći da su španski treneri pobedili reprezentacije sa islandskim trenerima.

Norveška – Mađarska

Mikler i Lekai su bili odlični protiv Danske, ali je Mađarska još jednom pokazala da je ozbiljna reprezentacija. Norveška na poluvremena +2 protiv Makedonije, koja kreće da igra 7/6 i to je bio početak kraja. Dejan Manaskov povređen je bio veliki hendikep za Makedoniju.

Francuska – Švedska

Na fudbalskom stadionu u Vilnevdasku gde inače igra FK Lil je oboren rekord posećenosti na rukometnoj utakmici na SP 28.010 gledalaca. Mučili su se Francuzi sa Islandom u prvom poluvremenu, ali su Karabatić i društvo ipak pobedili 31:25. Zasluženo igraju ¼ finale sa Švedskom, koja je pokazala odličnu igru u odbrani i ubojit kontranapad, gde Tollbring na levom i Ekberg na desnom krilu se igraju sa protivnicima. Mnogo će zavisiti od golmanskog dvojca Palička – Apelgrin. Međutim, da li će se moći odupreti snazi Francuza, koji će biti nošeni mnogobrojnom publikom, ali su pokazali da su u svim segmentima igre stvarno vrhunska reprezentacija.

Španija – Hrvatska

Novi – stari trener sa istim problemom, očekivanja su velika i u slučaju neuspeha će biti velika ’’buka’’ . (Taj mentalitet nam je poznat gde se pamte samo zadnje utakmice). Spoj iskusnih i mladih talentovanih igrača.  27 puta su se susreli od 1995, a poslednja 2 puta su pobedili Španci, poslednji put u ½ finalu EP u Poljskoj. Hrvatska je pobedila Egipat 21:19 (13:7), Pešić koji je zamenio Ivića je bio nesavladljiv. Španija je sa druge strane pobedila Brazil 28:27. Mislim da će Hrvatska igrati 6:0, jer Španci odlično napadaju 5:1, jer nemaju izrazitih bekova šutera i kada im otvorite prostor tu su majstori  i naravno, puno igraju  sa pivotmenom. Hrvatska može da pobedi bilo koju reprezentaciju, ali mora da igra na istom nivou svih 60 minuta. Stalno im se dešava da imaju padove u igri, odnosno ’’crne rupe’’ koje traju i po 10-tak minuta. Odlično koriste novo pravilo 7/6 gde duvnjak odlično daje pasove na pivota, odličan je u ’’zabadanju’’ i  brzom prenosu lopte i u šutu sa pozicije. Nekad igraju zajedno on i Cindrić koji ga je odlično odmenio. Da li će se veliki rad i posvećenost poslu  vratiti selektoru Babiću? U Poljskoj je napravio iznenađenje i osvojio medalju, u Riju je izgubio tu četvrtfinalnu utkamicu, videćemo da li je trener za vrhunske domete koji može da izdrži veliki  pritisak.

Slovenija - Katar

Veliki Danijel Šarić (15 odbrana) i Capote koji je dao poslednja  4 gola na utakmici protiv Nemačke koja su donela pobedu. Nemci su imali utakmicu pod kontrolom u 47. minutu 17:13, ali zahvaljujući odličnim odbranama Šarića koji je držao Katar u utakmici svih 60 minuta i plasirao ’’legiju stranaca’’ u ¼ finale. Slovenija – Rusija 32:26, teže prvo poluvreme, ali je odličan period Slovenije u drugom poluvremenu od 5:0 kojim izbacili Rusiju iz daljeg takmičenja. Da li je Katar pomogao Sloveniji time što je izbacio Nemačku ostaje da se vidi večeras u 20:45.

Pozdrav svim trenerima i uživajte u svetskom rukometu.

ZT RSS - Сва права ѕаджана. Телефон: +381.60.48044.81 Email: treneri(@)treneri-rss.rs Adresa: Тошин бунар 272, 11070 Нови Београд, Srbija.