Заједница тренера Рукометног савеза Србије  Телефон: +381.64.882.72.83 Email: treneri(@)treneri-rss.rs Adresa: Тошин бунар 272, 11070 Нови Београд, Srbija.

''Rezervista'' Pešić odveo Hrvatsku u 1/4 finale (statistika)

Uvidevši da golmani zaista mogu biti problem, selektor Hrvatske Babić se odučio da Ivića zameni Pešić. To je bio tas na vagi koji je Hrvatsku odveo u 1/4 finale 21:19 (13:7). Pešić je doneo novu energiju, jer je uvodnim odbranama uneo veliku dozu stabilnosti u redovima Hrvatske. Proradila je kontra Hrvatske, a u pozicionom napadu je Stepančić pogodio nekoliko šuteva spolja tako da je poluvreme je završeno ubedljivo 13:7. Naravno da je bilo iluzorno očekivati da će se reprezentacija Egipta predati. Hrvatska se opredelila da na početku drugog poluvremena Egipat napadaju 6:6 što je bio znak da Egipat ''produbi'' svoju odbranu. Time je Egipat postigao što je i želeo, a to su šutevi bekova Hrvatske iz ''polušansi'' čime se rezultat počeo smanjivati. U 38. minutu Egipat stiže na samo dva gola zaostatka 14:12. Međutim, u tim momentima oni nisu znali šta da urade u svom napadu. Hrvatska prelazi na igru 7/6 što su znalački iskoristili pre svih Cindrić, pa Stepančić i Duvnjak da povrate prednost i vrate stabilnost u igri. Meč je prelomio Pešić odbranjenim sedmercem u 52. minutu na 20:16, gde Egipat više nije imao snage za preokret.

72 CRO EGY

ZT RSS - Сва права ѕаджана. Телефон: +381.60.48044.81 Email: treneri(@)treneri-rss.rs Adresa: Тошин бунар 272, 11070 Нови Београд, Srbija.