Заједница тренера Рукометног савеза Србије  Телефон: +381.64.882.72.83 Email: treneri(@)treneri-rss.rs Adresa: Тошин бунар 272, 11070 Нови Београд, Srbija.

Slovenija demonstrirala silu nad Makedoncima (statistika)

Derbi koji to nije bio, jer kako drugačije opisati duel koji se ''čekao'' mesecima između Slovenije i Makedonije. Slovenci su pregazili Makedoniju 29:22 (16:10). Junaka kod Slovenije ima više, ali je golman Skok je napravio značajan ''skok'' napred, jednostavno je bio na svakoj lopti, tačno se vidi da se izvrsno pripremio za meč (14/31 ili 45%). Dovoljno je reći da je odnos u odbranama u 44. minutu bio 46% odbrana Skoka, nasuprot 10% golamana Makedonije. Sa druge strane napad je kažnjavao svaku grešku Makedonaca, Zarabec i Bezjak su napadali baš tamo gde treba, pa onda veza iz Monpeljea Dolenec - Maškovšek (''cepelin'' DB-LB za udžbenike. Prednost je tokom celog meča bila na strani Slovenije i oni su je samo uvećavali. Moramo reći da su Slovenci znalački iskoristili ''nova pravila'' i igranje Makednoje 7/6, jer su postigli 3 vezana gola sredinom prvog poluvremena kada su se praktično odlepili na sigurnu prednost. U 46. minutu je bilo +9 (22:13). do kraja meča su Makednoci najviše zahvaljujući Lazarovu smanjili prednost.