Заједница тренера Рукометног савеза Србије  Телефон: +381.64.882.72.83 Email: treneri(@)treneri-rss.rs Adresa: Тошин бунар 272, 11070 Нови Београд, Srbija.

Slovenija rutinski, veliki korak Makedonaca, odlično poluvreme Islanda (statistike)

Pregled današnjih rezultata ćemo početi od utakmice Slovenija - Angola koju je tim Veselina Vujovića lako završio u svoju korist 42:25 (22:13). Sve je bilo rešeno već posle prvih 30 minuta.

Rusija je ubedljivo savladala Japan 39:29 (18:15). Nakon dobrog otvaranja meča od strane Rusije, Japan je strpljivom igrom do poluvremena održao priključak sa samo 3 gola zaostatka. Da nisu lak plen videlo se u 38. minutu meča kada dolaze na samo -1 (23:22). Ipak prelomni deo meča je bio od 41-45 kada Rusi prave 5:0 i dobijaju sigurnost zha završni deo utakmice.

Makedonija - Tunis je bila veoma značajna za oba tima jer je pobeda u meču donosila skoro siguran prolazak u narednu fazu takmičenja. Tunis je imao prednost u 51. minutu 27:28, ali je do kraja meča Makednija napravila seriju od 7:2 najviše zahvaljujući Manaskovu i Mirkulovskom, za veoma bitnu pobedu 34:30. Posebna priča je Kiril Lazarov koji je postigao 12 golova. Veliki deo meča je Makedonija igrala 7/6.

04 MKD TUN

Norveška je savladala Poljsku, ali mnogo teže nogo što se očekivalo, obzirom na sastave 22:20 (10:10). U 51. minutu je rezultat bio 20:20,  golovima Bjornasena Norveška stigla do bitnog trijumfa. Velike zasluge za veoma dobro izdanje Poljaka pripadaju golmanu Malcheru koji je imao 17 odbrana (44%).

Po imenima reprezentacija najveći derbi je trebao da bude Španija - Island. Međutim, jučerašnja vest da se Palmarson povredio dan pre početka takmičenja je Španiju dala još veću ulogu favorita. A kada igrate protiv Islanda i makar u jednom trenutku pomislite da će to biti lako se veoma može osvetiti. Prvo poluvreme Islanđana je bilo fenomenalno. Na golu je briljirao Gustavson, koji je odbranio čak 3 sedmerca. Koliko su ubedljivo delovali Islanđani govori podatak da Španija nije istrčala nijedan kontranapad u prvom poluvremenu. Ipak se utakmica igra 60 minuta, a Španija ima igrača za 3 utakmice, a ne samo za jednu. u prvih 16 minuta drugog dela Španija je primila samo 3 gola i serijom 9:3 prelomila meč mnogo pre kraja.